ارتباطات

18 راه برای ارتقای زبان جسمانی

در این مقاله قصد داریم راه های ارتقاء زبان جسمانی (body language) را به شما آموزش دهیم. ارتقاء زبان جسمانی، تاثیر شگرفی در مهارت های فردی، جذابیت و حال و هوای کلی شما دارد. توصیه خاصی برای نحوه استفاده از زبان جسمانی نیست. از نحوه استفاده شما از زبان جسمانی، به طرق گوناگون برداشت می شود، برحسب محیط و فردی که با او صحبت می کنید. مثلاً وقتی با رئیستان صحبت می کنید، به طور متفاوتی از زبان جسمانی استفاده می کنید، تا زمانیکه با دوستانتان گپ می زنید. در زیر به برداشت های مختلفی که در مورد زبان جسمانی وجود دارد و راه های موثر برای استفاده از آن،اشاره می کنیم.

روي لحن صداي خود، تمركز كن!

ترجمه: فرحناز ميرقمي‌زاده

وقتي كه در لحظات حساس و بحراني زبان، بند مي‌آيد؛ بهترين فنون سخنوري قابل استفاده نيستند. همچنين صداهاي خيلي بلند، خشن، جيغ و يا خيلي آرام، آهسته و يكنواخت به گوش شنونده خوشايند نيست. كسي كه مي‌خواهد انرژي شخصي خود را در حد عالي آشكار كند، بايد روي لحن صدايش بيشتر دقت و تمركز كند.
«زماني كه تصميم گرفتيم براي هميشه پيش دوستم به مونيخ بروم، كلي كار روي سرم ريخته بود، بايد كارهاي شخصي‌ام را انجام مي‌دادم و هم وظايف شغلي‌ام را به پايان مي‌رساندم.

فرد در ناز و نعمت چگونه فكر می‌كند؟

نویسنده: جو.الن دیمیتریوس. مارك مازارلا
ترجمه: بهزاد رحمتی


فردی كه در ناز و نعمت بزرگ شده و به خانواده ثروتمندی تعلق دارد، زاویه دیدش به زندگی در قیاس با فردی كه در فقر و درماندگی دست و پا زده است، تفاوت فاحشی دارد. باید توجه داشت كه این مسئله، منحصر به وضع مادی نیست، بلكه موقعیت اجتماعی فرد نیز در این خصوص، ایفاگر نقش است. فرضاً، در این ارتباط باید به عواملی مانند چگونگی بزرگ شدن، برخورداری از مهر و محبت والدین و تجارب گوناگون زندگی فرد نیز توجه شود. به‌علاوه، باید فاكتورهای مختلف دخیل را نیز مورد بررسی قرار داد.

كلام ناب، گوهر ارتباط انسان‌هاست

روان‌شناسی زبان
آزاده تویسركانی


تو نیز سخن بگو، به‌عنوان آخرین نفر. كلام نابت را بر زبان جاری ساز، اما «آری» و «نه» را از یكدیگر جدا مكن! معنا بخش؛ آنی باش كه بر زبانت جاری است؛ سایه ببخش به آن، به‌قدر گنجایشش، همان‌قدر كه پیرامون تو میان نیم شب، نیم روز و نیم شب تقسیم شده است و تو آن را می‌دانی. به پیرامونت نظاره كن! چه‌سان گرداگرد مرگ، زنده می‌شوند چیزها. نظاره كن! آنكه از سایه می‌گوید، جز حقیقت بر زبانش جاری نیست، اما اكنون ذوب می‌شود جایی كه بر آن ایستاده‌ای. اینك باز به كدامین سوی، ای آشنا حریم سایه‌ها، كجا؟ بر فراز شو، محتاطانه به اوج بیا و بدان! تكیده‌تر خواهی شد، ناشناختنی‌تر و ظریف‌تر، ظریف‌تر از رشته‌ای كه ستاره سودای فرود آمدن از آن را در سر دارد، تا شناكنان تن به نشیب سپارد، همان‌جا كه خود را در تلألؤ می‌بیند؛ در تلاطم سخنان مهاجر و از آیات و نشانه‌های قدرت خداوند، آفرینش آسمان‌ها، زمین و گوناگونی زبان‌ها و رنگ‌های‌تان است. همانا در این گوناگونی‌ها، نشانه‌هایی است برای دانایان.
زبان، به هر مجموعه یا نظامی از نشانه‌ها اطلاق می‌شود كه به‌گونه‌ای كمابیش یكسان، توسط گروهی از مردم، برای برقراری ارتباطی مفهوم و معتدل با یكدیگر به‌كار برده می‌شود.

من نیش می‌زنم، پس هستم

نویسنده: پاتریشیا ایونز
ترجمه: مرجان فرجی

ویژگی‌ها و شكل‌های مختلف آزار كلامی
آزار كلامی عبارت است از كلماتی مهاجم و آسیب‌رساننده كه به دروغ از كسی سخن می‌گویند یا باعث می‌شوند، شخص كذبی را باور كند.

 

صفحه 1 از 2

سامانه فروش بلیت

درگاه پرداخت آنلاین

لطفا شرح و مبلغ مورد نظر را براي پرداخت وارد نماييد

شرح:

مبلغ: (ريال)

آمار بازدیدکنندگان

Go to top