عشق

روش عاشق کردن

برخـی افراد ممكن است با خواندن این مقاله پیشنهادات من را غیر اخلاقی و غیر منـصـفانـه تلقی كنـنـد. بـه بـازی گرفتن احساسات دیگران كار نـا پـسـندی است بـخـصوص كسانی كه بسیار دوستتان دارند. اما متاسفانه دنیای واقعی همیشه اینگونه عمل نـمـیكند.

بعضی وقتها شما به امید بدست آوردن فرد خاصی ماهها خود را به آب و آتش میزنید به عشق او زنـدگی میكنـید و حسرت داشتنش را میكشید و عاقبت بدون ثمر و نتـیجـه ناكام می مانید. و آنـجاسـت كـه راهـكـارهـای ذیل ناگهان همچون موهبتی آسمـانـی جـلـوه گـر خـواهند شد. البته توصیه های من سحر و جادو نبوده و آنگونه نیز نمیـبـاشـد كه شخصی را برغم خواست و میل باطنی و با بكارگیری این تكنیكها وادار بـه آن كند كه دلباخته و عاشق شما گردد. كاری كه این تكنـیـكها انجام می دهند شـانـس و اقـبـال را بمقدار زیادی به سود شما افزایش می دهند. آیا این كار شرورانه و نادرست است؟ من اینطور فكر نمیكنم بنابراین به مطالعه خود ادامه دهید.

 

قانون پایداری عشق چیست؟

نویسنده: پُل هرسان
ترجمه: میترا كدخدایان


قوانین پایداری و دوام عشق
« تا زمانی كه برای دوام پیوندتان مبارزه می‌كنید، هر دو برنده‌اید »
طی 25 سال سابقه كار به عنوان مشاور ازدواج، صدها زوج ناراضی و ناكام در روابط زناشویی به من مراجعه كرده‌اند. دیده‌ام كه چگونه اشتیاق و عشق شدید به خشم و غضب مبدل گردیده است و به همراه آنان برای عشقی كه از دست داده‌اند و یا هرگز بدان دست نیافته‌اند متأثر و اندوهگین شده‌ام.
خانمی با تأسف اظهار می‌كرد: «ابتدا به نظر می‌رسید كه عاشق یكدیگریم، اما حالا از آن عشق آتشین حتی اثری نمانده است! چرا باید شب‌ها در حالی كه او را در كنار دارم این چنین احساس تنهایی كنم؟ آیا واقعاً ازدواج عشق را از بین می‌برد؟»
نه چنین نیست. ازدواج از بین برنده عشق نیست حتی می‌تواند سبب پایداری و دوام آن باشد. یك بار خود شاهد شصتمین سالگرد ازدواج زوجی خوشبخت بودم.

عشق چیست؟

عشق چیست؟ شما از عشق و شاد بودن صحبت می‌كنید. معیارهای شاد بودن و عشق شما چیست؟ خیلی متأسفم كه مجبورم به این سئوال پاسخ دهم. هر كسی می‌داند كه عشق چیست؟ اما اگر از من بپرسید فكر می‌كنم كه هیچ‌كس یا به‌ندرت كسی دقیقاً بداند كه عشق چیست؟ عشق یكی از نادرترین تجارب است. فیلم‌هایی در موردش می‌سازند در داستان‌ها در خصوص آن صحبت می‌شود، ترانه‌های بسیاری می‌سازند. شما می‌توانید در رادیو، تلویزیون، مجله‌ها مطالب زیادی را در مورد عشق ببینید. مردمان بسیاری، پیوسته خود را درگیر آن می‌كنند و به دیگران كمك می‌كنند تا بفهمند عشق چیست؟ شاعران، نویسندگان، رمان‌نویسان همه و همه در مورد عشق به ما چیزهایی را می‌آموزند. اما با این وجود هنوز عشق، پدیده‌ای ناشناخته باقی مانده است. در حالی‌كه باید خیلی خوب شناخته شده باشد. همان‌طور كه هر كسی می‌تواند بپرسد غذا چیست؟ اگر كسی باشد كه از آغاز تولد، طعم گرسنگی واقعی را چشیده باشد و سئوال كند كه غذا چیست ما نباید تعجب كنیم چون سئوال او كاملاً بجا و مربوط است شما می‌پرسید عشق چیست؟ عشق غذای روح است. اما كسی كه گرسنگی كشیده است روح و روان او نمی‌تواند عشق را بچشد و مزه واقعی آن را بداند. بدن به غذا نیاز دارد و این نیاز همچنان ادامه دارد اما روحی كه غذایش را دریافت نكرده است مرده است یا هنوز به‌دنیا نیامده یا همچنان در بستر مرگ افتاده است. زمانی كه كودك متولد می‌شود، او توانایی و ظرفیت برای عشق ورزیدن و عاشق بودن را دارد و كاملاً به این توانایی مجهز شده است. هر كودكی با عشق كامل به‌دنیا می‌آید و درست می‌داند كه عشق چیست. نیازی نیست كه به كودك بگوییم عشق چیست؟ مشكل از اینجا سرچشمه می‌گیرد و شروع می‌شود كه پدر و مادر نمی‌دانند عشق چیست و چنانچه به او آموخته نشود. این كودك با گذشت زمان خود پدر و یا مادری می‌شود كه توانایی عشق ورزیدن و عاشق بودنش را از دست داده است.

عشق، رقص زندگی

ترجمه: بابك ریاحی‌پور _ فرشید قهرمانی

اندوه زیبایی خاص خود را دارد, آن را جشن بگیرید
در اندوه غرق نشوید، بلكه نظاره‌گر آن باشید و از آن لذت ببرید، زیرا اندوه زیبایی‌های خاص خود را دارد.
ما معمولاً آن قدر در اندوه غرق می‌شویم كه فرصت نظاره‌ كردن آن را از دست می‌دهیم و به زیبایی‌های لحظه‌های غم و اندوه پی نمی‌بریم. هنگامی كه آدم شاد است، هیچ‌گاه مثل زمانی كه غمگین است، عمیق نیست. اندوه عمق دارد، در حالی كه شادی سطحی است. بد نیست كمی به آدم‌های به ظاهر شاد اطرافمان نگاه كنیم؛ همیشه لبخند به لب دارند و دارند از خوشحالی بال در می‌آورند. با كمی دقت در خواهیم یافت كه بسیاری از آنها سطحی و كم‌مایه هستند. و هیچ عمقی ندارند. شادی مانند موج دریاست كه بر روی سطح آب روان است. در حالی كه اندوه، چون اقیانوس عمیق است.
به درون این عمق گام بردارید و نظاره‌گر آن باشید. شادی, شلوغ و پرسروصدا است، ولی غم سكوت خاصی دارد. شادی مانند روز است و اندوه مانند شب. شادی چون نور است و اندوه چون تاریكی. نور می‌آید و می‌رود, ولی تاریكی می‌ماند؛ تاریكی ابدی است. روشنایی گاهی اتفاق می‌افتد ولی تاریكی همیشه هست.

عاشق شدن: آیا تنها فعل و انفعالاتی شیمیایی است؟

ترجمه: مریم بختیاری

عشق، اساساً به‌دنبال جذب یك‌ نفر به دیگری آغاز می‌شود. در این جاذبه آنچه از طریق حواس‌مان؛ به‌خصوص حس بینایی و در سطحی پنهان و آرام حس بویایی، می‌توانیم دریافت كنیم، اهمیت زیادی دارد. شواهدی به‌دست آمده كه نشان می‌دهند كششی كه نسبت به فرد دیگری احساس می‌كنیم، به‌دلیل تشابه بوی بدن او با [بوی بدن] عزیزترین خویشاوندان‌مان است (مثل پدر یا مادرمان) كه موجب تداعی خاطرات مطلوبی میِ‌شود، این خاطرات از اولین لحظات؛ هر چند ناآگاهانه، می‌توانند برای‌مان اطمینان و امنیت‌خاطر به‌همراه داشته باشند.

صفحه 1 از 3

سامانه فروش بلیت

درگاه پرداخت آنلاین

لطفا شرح و مبلغ مورد نظر را براي پرداخت وارد نماييد

شرح:

مبلغ: (ريال)

آمار بازدیدکنندگان

Go to top