زنان

من زيبايي را دوباره خلق مي‌كنم

ترجمه: مهري رحماني

زيبايي، حاصل خلاقيت خداست و خداوند انسان را نيز خلاق آفريد تا با خلاقيت خود دنيا را زيباتر، كار‌آتر و مفيدتر گرداند. زيبايي ظاهري چيزي نيست كه كسي طالب آن نباشد. همه آدم‌ها، اعم از زن و مرد و پير و جوان، خواهان زيبايي و آراستگي و مطلوب واقع شدن مي‌باشند. اگر اين زيبايي را خداوند و طبيعت در آنها نهاده باشد كه چه بهتر، ولي اگر انسان از زيبايي ظاهري بهره كافي نبرده باشد، بي‌ترديد درصدد خلق آن برمي‌آيد. كمتر كسي است كه مجذوب زيبايي‌هاي ظاهري نشود و آن را قلباً نستايد. آرايش را نيز كساني اختراع كرده‌اند كه زيباتر شدن را دوست مي‌دارند. پس ميل به زيبايي و زيباتر شدن از طبيعتي سالم، روحيه‌اي شاداب و سرزنده برمي‌آيد.
توجه به زيبايي ظاهري هيچ‌گونه تضادي با معنويات، تكامل روحي و كمال شخصيتي انسان ندارد و سيرت زيبا نيز هيچ عنادي با صورت زيبا نداشته و ندارد؛ از طرفي نياز به زيبايي ظاهري هرگز با استحمام يا تغذيه سالم يا ورزش برطرف نمي‌شود.

چرا زن‌ها اين‌ همه حرف مي‌زنند؟

نويسنده: آلن و باربرا پيز
ترجمه: مهدي قراچه‌داغي


ظرفيت وحشتناك خانم‌ها براي حرف‌‌زدن، دركش براي مردها به‌شدت دشوار است.
زن‌ها در كنار هم و به اتفاق فرزندان‌شان نزديك غارهاي محل زندگي خود اجتماع مي‌كردند. توانايي ايجاد پيوند، اتصال و برقراري روابط نزديك براي دوام و بقاي هر يك از اين زنان مهم بود. مردها به سكوت روي تپه مي‌نشستند و منتظر شكار مي‌شدند. وقتي زن‌ها به‌اتفاق هم، درگير كاري مي‌شدند، براي برقراري ارتباط بيشتر، مرتب با هم حرف مي‌زدند. وقتي مردها شكار مي‌كردند يا ماهي مي‌گرفتند، از بيم آنكه شكار از دست‌شان فرار نكند، با هم صحبت نمي‌كردند. وقتي مردان امروزي هم به شكار يا صيد ماهي مي‌روند، باز هم زياد حرف نمي‌زنند. وقتي زن‌هاي امروزي براي خريد مي‌روند و يا دور هم جمع مي‌شوند، مرتب صحبت مي‌كنند. زن‌ها براي صحبت‌كردن نياز به دليل ندارند، هدف خاصي را هم دنبال نمي‌كنند. آنها براي آن با هم حرف مي‌زنند كه با يكديگر ارتباط برقرار كنند.

مجردها آن‌طور كه ما تاكنون فكر می‌كردیم، نیستند!

فرحناز میرقمی‌زاده


مطالعات جدید نشان می‌دهد در واقع افراد مجرد خوش‌بین، متواضع و از خودگذشته هستند. آنان اعتماد به نفس بالاتری نسبت به متأهلان دارند. زنان مجرد نسبت به مردان مجرد و همچنین افراد متأهل، در شغل و حرفه، بسیار كوشاتر و موفق‌ترند.
متأسفانه پیش‌داوری‌هایی در مورد افراد مجرد وجود دارد كه گویی مثل قیر مذاب روی آنها ریخته شده است، اما مطالعات امروز نشان داده است كه این حرف‌ها حقیقت ندارد. اما همین تحقیقات یك مورد نگران‌ كننده را نیز ثابت كرده است: آنان، همواره یك حس پوچی و بی‌معنایی را با خود حمل می‌كنند. البته شاید آن جدیت در كار هم به‌نوعی فرار از خویشتن خود باشد، اما بد نیست بدانیم بیش از نیمی از مجردها نگاه مثبتی نسبت به آینده دارند، این در حالی است كه این ارزش، نزد افراد متأهل فقط ٤٠ درصد است.
در یك همه‌پرسی مشخص شده است هر چند افراد مجرد احساس خوشبختی كامل در زندگی ندارند، اما همه آنها روی هم‌رفته از خود احساس رضایت دارند، در حالی‌كه یك‌سوم افراد متأهل، از زندگی زناشویی خود احساس رضایت نمی‌كنند.

بيش از حد، آماده به خدمت نباش!

نويسنده: هاریت گلدهرلرنر
ترجمه: میترا كدخدایان

هنگامي كه زنان، خود را درگير مسئوليت‌هاي بيش از حد توان‌شان مي‌كنند، اگرچه با كوشش و تحمل فراوان از عهده آنها برمي‌آيند، اما انجام اين امور همواره با احساس تنش و اظهار گله و شكايت از وضع موجود، از طرف آنها همراه است.
اغلب ما زنان در روابط‌مان با نزديكان نقش مسئوليت‌پذيري را ايفا مي‌كنيم و مي‌پنداريم كه به اين ترتيب همه‌چيز بر وفق مراد است. چنين مي‌انگاريم كه حل همه مشكلات ديگران بر عهده ماست. در مورد كوچك‌ترين كنش اطرافيان چه مثبت و چه منفي، واكنش نشان مي‌دهيم. اين طيف احساسي ما از دلخوري و رنجيدگي شروع مي‌شود و تا عصبانيت شديد و حتي افسردگي و نوميدي ادامه مي‌يابد. وقتي هم متوجه مي‌شويم كه كوشش ما در راه كمك به ديگران مؤثر واقع نشده، حاضر نيستيم دست از كوشش برداريم. بجاي متوقف كردن اين روند، كوشش خود را دو برابر مي‌كنيم و تنها نتيجه‌اي كه به دست مي‌آوريم، عصبانيت بيشتر است؛ چرا كه مسئوليت فردي را برعهده گرفته‌ايم كه به هيچ‌وجه قصد اصلاح خود را ندارد!

آيا زنان از حقارت رنج مي‌برند؟

مترجم: فرحناز ميرقمي‌زاده

تقويت اعتماد به نفس در زنان
رئيس يك شركت، از كارمندان زن و مرد خود انتقاد مي‌كند. كارمند مرد، متوجه زن آشفته‌حال كنار دستش مي‌شود. هيچ مسئله مهم و تكان‌دهنده‌اي در بين نيست، با اين حال در يك چشم به هم زدن، احساس ضعف و نداشتن مهارت و لياقت، در فضاي جلسه حاكم مي‌شود. به‌خصوص زنان، بيشتر تمايل دارند كه پيوسته به خود شك كرده، به نوميدي دچار شوند در اين موارد، بايد حس اعتماد به نفس و اطمينان خاطر را به‌درستي آموخت. گزارشي از يك دكتر روان‌شناس زن، به نام افا ولدارك، در مورد اعتماد به نفس و روش‌هاي موفقيت‌آميز آن تهيه شده است تا زنان بياموزند چگونه به جنگ و مبارزه با خودشان (همان خودمنفعل، واخورده و نوميد) بروند.
كتاب جديد او با نام «برو تا هرچه بيشتر اعتماد به نفس به دست‌ آوري» اين روزها زبانزد شده است.

صفحه 1 از 2

سامانه فروش بلیت

درگاه پرداخت آنلاین

لطفا شرح و مبلغ مورد نظر را براي پرداخت وارد نماييد

شرح:

مبلغ: (ريال)

آمار بازدیدکنندگان

Go to top